2016. már 19.

Kelly Oram: Szívzűrterápia stérbereknek

írta: Hannee
Kelly Oram: Szívzűrterápia stérbereknek

A hosszú hétvége folyamán több könyvet is elolvastam, az egyik ilyen a Szívzűrterápia Strébereknek elnevezésre hallgató LOL-könyv volt. Kelly Oram stílusát nagyon megszerettem azon a hétvégén, ugyanis nemcsak a Szívzűrterápiát olvastam, hanem a Cinder és Ellát is, amiről szintén várható egy értékelés.

Röviden a tartalomról, avagy a spoiler-mentes fülszöveg:

Avery gyakorlatilag születése óta szerelmes a legjobb barátjába. Aidennek ugyan fogalma sincs erről, a lány mégis vígan tervezge­ti közös jövőjüket. Egész addig, amíg a srác közli, hogy barátnője van… Mit lép erre a stréber Avery? Hát igazi kocka módjára a tudományba menekül: egy sor társadalmi kísérlettel akarja be­bizonyítani, hogy az összetört szív csak akkor gyógyul be, ha az ember előbb túljut a gyász hét fázisán. Csakhogy a kivitelezéshez szüksége van egy független külső megfigyelőre — itt lép a képbe Aiden bátyja. A csöppet sem stréber Grayson olyan dolgokra ve­szi rá a gátlásos lányt, amiket korábban álmában sem mert volna megtenni. A suli alfahímje és a legnagyobb stréber egyre több időt tölt együtt — persze kizárólag a tudomány érdekében! —, és közben egy egészen új kísérlet veszi kezdetét…

Mint olvasható a fülszövegben is, Avery, egy ,,stréber'' gimnazistakorú lány, aki születése óta ismeri Aident, és szerelmes is a fiúba. Számomra szívet melengető egy ilyen ,,születésünktől fogva''-kapcsolat. Avery és Aiden családja nagyon jó viszonyt ápol egymással, valamint a kettő "A" (értsd: Avery és Aiden) is hasonló érdeklődési körrel rendelkezik (igen, Aiden is ,,stréber''), ami szerintem nagyon aranyos. És, ha már a családnál tartunk, meg kell említenem Graysont, Aiden bátyját, aki a kedvenc szereplőm volt. 

Grayson... Az első megszólalása alapján, egy bunkó, izomagyú pasira asszociáltam, ám később kiderült, Grayson sokkal több ennél. Rendkívül előzékeny, kedves, illedelmes, tisztelettudó, vicces, segítőkész, romantikus, érzelmes fiút ismertem meg benne. Irigylem Averyt. :D

Ami pedig a cselekményt illeti, nagyon ötletesnek találtam a szívzűrterápiát, ami a gyász hét fázisán való túljutást jelenti ebben az esetben. Avery, az iskolai tudósklub tagja, elhatározza, hogy készít egy projectet a tudományos vásárra, amiben azt mutatja be, hogy a gyász hét fázisa tökéletesen megegyezik a szakítás utáni hét fázissal. Avery Graysont választja társul ebben a feladatban, a két fiatal pedig szorgosan lejegyzeteli a tapasztalatait, érzéseit.

Az írónő humora páratlan. Az Avery-Grayson jeleneteken hangosan nevettem sokszor. A lány érzéseivel is könnyen tudtam azonosulni. Tetszett, hogy a regényben rendeződik a "menők" és a "stréberek" viszonya, Averyvel gyorsan összebarátkoznak a népszerű lányok, illetve Graysont sem közösítik ki a fizikazsenik. Ezt a fajta megoldást kifejezetten kedveltem, mellesleg humorosak voltak ezek a jelenetek.

Főként tiniknek ajánlom, hiszen leginkább az ő iskolai mindennapjaikról szól ez a rövidke regény. Letehetetlen, én egy nap alatt végeztem vele. Nagyon jó hangulatot teremt a könyv, így ha szomorú vagy, olvass bele, és felvidít. :)

Jó olvasást! ;)

Szólj hozzá